Popis systému LINKER pro budování zpětných odkazů

Co je LINKER a jak pomáhá při SEO optimalizaci

Pokud chcete, aby se Váš web dlouhodobě umísťoval na prvních pozicích v internetových vyhledávačích, nevyhnete se zpravidla potřebě budování zpětných odkazů. Čím více různých zdrojů na Váš web odkazuje v souvislosti s nějakým klíčovým výrazem a čím jsou tyto zdroje hodnotnější, tím lepší je obvykle umístění webu při vyhledávání tohoto klíčového výrazu ve vyhledávačích. Naopak pokud na Váš web jiné weby neodkazují, šance na dobré umístění výrazně klesá. Z tohoto důvodu je budování zpětných odkazů v oblasti aktivní SEO optimalizace klíčovou činností, často jde však také o činnost časově nejnáročnější.

Systém výměny odkazů LINKER je nástroj, pomocí kterého můžete pro Váš web získat v přiměřené době vysoké množství kvalitních zpětných odkazů za velmi výhodnou cenu. Díky soustavnému zapojování nových webů do systému navíc můžete mít jistotu, že množství zpětných odkazů na Váš web neustále roste, čímž dochází k utužování předních pozic ve vyhledávačích a to vše za cenu zlomku nákladů oproti ručnímu budování linků nebo PPC a kontextové reklamě.

Systém je zároveň postaven tak, aby odolal kontrolním algorytmům Google zaměřujícím se proti automatizované tvorbě zpětných odkazů:

 • Do systému Linker zapojujeme pouze weby s kvalitním a originálním obsahem
 • K nárustu odkazového profilu dochází pozvolna, jakoby šlo o přirozenou výměnu odkazů
 • V rámci systému jsou protěžovány vazby mezi obsahově relevantními weby

LINKER v číslech

28 - počet partnerských webů zapojených do systému LINKER za poslední tři měsíce (2-4 / 2012).

1600 - průměrný počet zpětných odkazů zobrazených v průběhu jednoho dne na každý zapojený web

4 794 044 - počet zobrazených odkazů za měsíc duben 2012

60-80 - počet dnů, za které dochází k plnému efektu zapojení do systému LINKER. První dílčí výsledky se však projeví zpravidla již po několika dnech.

Jak to funguje

Při zapojení do systému LINKER je potřeba, abyste si pro svůj web určili klíčová slova, na které chcete mít Váš web optimalizován. Náš systém zajistí, že se na ostatních partnerksých webech budou na Váš web zobrazovat odkazy v souvislosti právě s těmito klíčovými slovy. Díky tomu si vyhledávače Vašeho webu lépe všimnou a spojí si ho právě s vybranými klíčovými slovy. Pokud tato slova bude následně někdo vyhledávat, zvyšuje se tak výrazně šance, že Váš web bude vyhledávačem nalezen mezi prvními.

Nabízíme dva způsoy jak se zapojit do systému LINKER:

 • Plné partnerství - partner na svůj web (nejlépe do patičky webu) umístí jednoduchý kód systému LINKER. Tento kód na webu následně generuje krátké texty se zpětnými odkazy na ostatní partnery zapojené do systému.
  Při správě systému dbáme na to, aby se na partnerských webech nezobrazovaly odkazy s nevhodnou tematikou nebo odkazy na přímou konkurenci.
  Názornou ukázku, jak umístění odkazů vypadá, můžete najít v patičce našeho webu. Zobrazení lze v případě potřeby naformátovat téměř libovolným způsobem tak, aby co nejlépe odpovídalo grafice webu (tj. nemusí jít o lištu ale např. o box v postranním sloupci webu, písmo i podklad mohou být různě zbarvené apod.)

 • Pasivní partnerství - partner je zapojen do systému, ale neumístí na svůj web žádný kód s odkazy.
  Tato varianta je vhodná pro korporátní weby, u kterých není z nějakých důvodů přípustné, aby na nich byly umístěny odkazy nebo reklama.
  Nevýhodou je vyšší cena pro tento způsob zapojení a také nižší efektivita zapojení -  pokud z partnerského webu nevedou odkazy na další weby v systému, zmenšuje se tak pravděpodobnost, že se skript vyhledávače na tento web opakovaně vrátí a zapamatuje si ho.


Pokud chcete vidět konkrétní weby, kterým LINKER pomohl, můžete se podívat na vybrané reference.